VIRGINIA LİMANI, NET SIFIR KARBON HEDEFİNDE ADIM ADIM İLERLİYOR...

VIRGINIA LİMANI, NET SIFIR KARBON HEDEFİNDE ADIM ADIM İLERLİYOR...

Virginia Limanı, 2024 yılına kadar tüm operasyonel elektrik ihtiyaçlarını temiz enerji kaynaklarından karşılamayı ve 2040 yılına kadar tamamen karbon nötr olma hedefiyle ilerliyor.

Virginia Liman İdaresi (VPA) CEO'su Stephen A. Edwards, "Bu karar, küresel iklim değişikliğine katkımızı azaltmaya yardımcı oluyor, okyanus ve deniz kaynaklarımızı koruyor." ifadelerini kullandı.

Liman, terminal içi kargo operasyonları için yenilenebilir kaynaklardan bir miktar elektrik tedarik ediyor ve VPA komisyon üyeleri kurulu tarafından 9 Mayıs'ta onaylanan bir güç satın alma anlaşması, limanın temiz enerjiye erişimini genişletiyor.

Anlaşma, Virginia Enerji Bakanlığı'nın, Dominion Energy tarafından tamamlanan 345 megavatlık güneş enerjisi projelerinden elde edilen enerjinin % 10'unu ve limanın orijinal sözleşmedeki orantılı payını tahsis edeceğini görecek.

Limanın her yıl ortalama 130.000 megawatt-saatlik mevcut elektrik yükünü destekleyecek ve limanın yükü arttıkça % 100 temiz enerji kaynağını korumasını sağlayacak.

Liman, daha temiz teknolojilere geçmeye devam ettikçe, mevcut temiz elektrik kaynakları genişleyecek.

Kaynak: TURKDENİZ.COM