BELÇİKA MERKEZLİ DENİZCİLİK ŞİRKETİ VARAMAR, TÜRKİYE'DE OFİS AÇTI

BELÇİKA MERKEZLİ DENİZCİLİK ŞİRKETİ VARAMAR, TÜRKİYE'DE OFİS AÇTI

Belçika merkezli denizcilik şirketi Varamar, bölgesel büyüme hedefleri doğrultusunda Türkiye'de ofis açtı.

adscode

İş insanı Alexander Varvarenko'nun kuru yük ve konretner taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Belçika merkezli denizcilik şirketi Varamar, bölgesel büyüme hedefleri doğrultusunda Türkiye'de ofis açtı. İstanbul Ofisi, Hazar Denizi ve Orta Doğu'nun artan potansiyeline yanıt vermek amacıyla kuruldu.

Şangay, Houston ve Atina'da açılan şubelerini takiben kurulan ve bölgesel bir merkez olarak konumlandırılan Varamar İstanbul ofisinin başına sektöründ eneyimli isimlerinden Emre Öncü atandı. Denizcilik alanında geniş bir deneyime sahip olan Öncü, daha önce İstanbul'da Core Shipping'de üst düzey yönetici olarak görev almıştı.

Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika'ya, yanı sıra bu ülkelerden Akdeniz, Karadeniz ve Türkiye'ye yarı hat seferleri düzenleyen Varamar için geçtiğimiz haftalarda açılan İstanbul ofisinin şirketin küresel varlığını güçlendireceğini ifade eden Emre Öncü, “Türkiye'nin ve daha geniş anlamda Hazar ve Orta Doğu bölgesinin büyüyen potansiyelini görüyoruz. Bu nedenle şirketin gelecekteki büyümesinin temelini doğu ile batı arasındaki kesişimde atmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. Öncü, "Varamar 2009'daki kuruluşundan bu yana güvenilir nakliye çözümleri sunuyor ve İstanbul'daki yeni operasyonumuz, belge desteği, liman operasyonlarının izlenmesi ve mühendisliğin yanı sıra rakipsiz kargo bakımı ile müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere aynı eksiksiz hizmet paketini sunacak." diye konuştu.

Varamar'ın kapsamlı hizmetleri, sökülen tesisler, fabrikalar, rüzgar türbinleri, köprüler, araçlar ve hatta stadyumlar için nakliye çözümlerinin geliştirilmesini içeriyor. Şirket, kurum içi yetkinliğe dayalı kendi nakliye yöntemlerini oluşturmuş durumda, ayrıca kuru dökme yük ve konteynerlerin tramp sevkiyatlarında da yer alıyor.

Kaynak: Ekonomim.com