EXPOMARITT EXPOSHIPPING İSTANBUL 2023 BÜYÜK AÇILIŞIYLA KATILIMCILARINI BEKLİYOR...

EXPOMARITT EXPOSHIPPING İSTANBUL 2023 BÜYÜK AÇILIŞIYLA KATILIMCILARINI BEKLİYOR...

Denizcilik profesyonellerinin önde gelen buluşması Expomaritt Exposhipping İstanbul 2023, görkemli bir açılış töreni ve denizcilik dünyasını hareketlendirmeyi vaat eden bir dizi etkinlikle başladı.

adscode

Açılış, İMEAK Deniz Ticaret Odası Tarafından Gerçekleştirildi

Açılış konuşmalarını; Informa Markets Genel Müdürü Atilla Marangozoğlu, Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cem Seven, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran gerçekleştirdi.


Denizcilik sektörü bu sabah, İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen Expomaritt Exposhipping İstanbul 2023'ün büyük açılışıyla bir araya geldi. Sektör liderleri, Türkiye'nin küresel denizcilik ortamındaki önemli rolünü vurgulayan bu olağanüstü etkinliğin başlangıcını kutlamak üzere bir araya geldi.Açılış konuşmalarının ardından; protokol üyeleri tarafından açılışa özel "kurdele kesim töreni" düzenlendi.

Kurdele kesim töreninin ardından; İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve Yönetim Kurulu üyeleri fuardaki standları gezdi.

Konferans Programı İkinci Gün Başlayacak

Fuarın ikinci günün itibariyle denizcilik sektörünün karşı karşıya olduğu en kritik konuların ele alındığı kapsamlı bir konferans programı başlayacak. Sektörün önde gelen isimleri; sürdürülebilirlik, dijitalleşme, gemi finansmanı ve sektördeki genç yetenekler gibi konuları ele alacak. Bu panellerin, sürekli gelişen denizcilik sektöründe yol almak için paha biçilmez içgörüler ve stratejiler sağlaması bekleniyor.

Cumhuriyet Kadınları Projesi Lansmanı

Fuar kapsamında gerçekleşecek etkinliklerden biri de Cumhuriyet Kadınları Projesi Lansmanı. Bu özel etkinlik, denizcilik sektöründeki başarılı kadınlara ışık tutarak onların olağanüstü katkılarını takdir edecek. Geleneksel olarak erkek egemen bir alanda gösterdikleri özveri ve başarıları kutlanarak, onlar adına Deniz Temiz Derneği Turmepa’ya yapılan bağışlarla birlikte sertifikaları verilecek. 

Anadolu Mavisi Projesi

Fuarın ilk gününde ziyaretçiler, ana fuayede dikkat çekici bir şekilde sergilenen Anadolu Mavisi projesiyle karşılaştı. Bu proje, cumhuriyetin 100. yıldönümü anısına Atatürk'ün ayak bastığı gemilere saygı duruşunda bulunuyor. Yazar Ali Bozoğlu ve Expomaritt Exposhipping İstanbul konferans moderatörlerinden Gökhan Karakaş'ın birlikte kaleme aldıkları “Anadolu Mavisi” adlı kitaptan alıntılar ve görsellerin yer aldığı proje, Türkiye'nin zengin denizcilik mirasına da bir kanıt sunuyor.

Expomaritt Exposhipping İstanbul 2023 ileriye doğru yelken açarken; yenilik, bilgi alışverişi ve sektörün bir aradalığı için bir platform olmaya devam ediyor. Bir dizi aydınlatıcı konferans, yeni bağlantılar kurma fırsatları ve heyecan verici katılımcı stantlarıyla, fuar dikkate değer bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor.


Türk Deniz Medya olarak; Medya sponsorları arasında yer aldığımız 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 17.'si gerçekleştirilen Expomaritt Exposhipping İstanbul Denizcilik Fuarı’nda 4. holdeki M7 no'lu standımızda sizleri görmekten büyük mutluluk duyacağız.