MICROSOFT’TAN DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE ATILIM…

MICROSOFT’TAN DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE ATILIM…

Microsoft; denizcilik dijital girişim stüdyosu oluşturdu.

adscode

Dünya’nın en büyük bilişim şirketlerinden Microsoft; Wilhelmsen, IMC Ventures ve DNV ile birlikte Studio 30 50 adlı yeni bir dijital girişim stüdyosunun lansmanını duyurdu.

Stüdyo; denizcilik endüstrisiyle ilgili sürdürülebilirlik – çevresel ve sosyal yönetim konularını ele alabilen ve yeni çözümler belirlerken aynı zamanda tüm denizcilik tedarik zincirinde verimliliği artırmayı amaçlayan yeni kurulan şirketler tarafından oluşturulan yenilikçi teklifleri finanse etmeyi amaçlıyor.

Microsoft, işbirliğinde ana inovasyon ortağı olarak Studio 30 50'ye katılıyor ve Microsoft for Startups Founders Hub programı aracılığıyla inkübe edilecek tüm finanse edilen start-up'ları destekleyecek.

Studio 30 50 başvuruları bu ay açıldı. Kısa listeye giren kurucular ve start-up'lar, sektörün karşı karşıya olduğu sorunlara karşı çözüm önerilerini Haziran ayında bir davette anlatacaklar. Başvuru sahiplerine ürün yönetimi, teknik bilgi birikimi, veri desteği ve risk sermayedarlarının doğrulaması şeklinde destek verilecek.

HABERİN KAYNAĞI: TURKDENİZ.COM