MSC CRUİSES, TÜRKİYE SEFERLERİNE YENİDEN BAŞLAYACAK

MSC CRUİSES, TÜRKİYE SEFERLERİNE YENİDEN BAŞLAYACAK

Dünyanın en büyük kruvaziyer şirketlerinden MSC Cruises, önümüzdeki yıl Türkiye seferlerine tekrar başlayacak. 2022’de Kuşadası, MSC Cruises tarafından ilk kez biniş limanı olarak kullanılacak.

MSC Lirica, Nisan-Ekim 2022 arasında Kuşadası limanından yeni planlanmış 7 gecelik güzergahı sunacak. Kuşadası’ndan İsrail’in Haifa kentine; Kuşadası’na geri dönmeden önce Kıbrıs’ta Limasol; Yunanistan’da Rodos ve Santorini adaları ve Atina’da Pire limanına uğrayacak. 2022 sonbahar itibari ile MSC Fantasia’nın 11 gecelik programında İstanbul’un yer alacak olmasının yanı sıra program İzmir Limanı’nı da kapsıyor. Türkiye'ye geri dönecekleri için çok heyecanlı olduklarını söyleyen MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro, “Türkiye, gelecek yılki Doğu Akdeniz programımızda önemli rol oynayacak. Misafirler ilk kez yaz sezonu boyunca Kuşadası’ndan MSC Lirica gemisine binecek ve ayrıca sonbaharda MSC Fantasia gemisi ile İstanbul’da bir gece konaklayıp, daha sonra İzmir’i ziyaret edecekler. Misafirlerimiz, ünlü Avrupalı bir işletmeden doğan, dünyanın dört bir yanından 180 farklı milleti kendine çeken ve ağırlayan ancak yaklaşımımızın yerel olduğu ve her şeyden önce herkesin kendini evinde gibi rahat ve güvenli hissettiği gemi yolculuklarımızı dört gözle bekleyebilir. Daha ileriye baktığımızda biz iş olarak büyümeye devam ettikçe ve filomuza daha fazla gemi ekledikçe Türkiye’de daha fazla var olacağımızdan eminim” diye konuştu.

Firmadan yapılan açıklamada MSC Cruises misafirlerinin, pandeminin tüm gelişmeleri boyunca, Ağustos 2020'den bu yana, hem güvenli hem de etkili olduğu kanıtlanmış, hattın endüstri lideri Blue-Ribbon Uzman Paneli'nin girdileriyle geliştirilen, sağlık ve güvenlik protokolünün koruması altında yelken açtıkları dile getirildi. Açıklamada, “Protokol, karadaki son 16 aydaki duruma göre uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. MSC Cruises gemilerinin ziyaret ettiği misafirler, mürettebat ve topluluklar için mümkün olan en yüksek korumayı sağlamaya devam etmek için mevcut önlemleri pandeminin evrimine uyacak şekilde kolaylaştırıldı veya sıkılaştırıldı” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Dünya Gazetesi