ROVANA İSİMLİ GEMİ MİDİLLİ ADASI AÇIKLARINDA BATTI

ROVANA İSİMLİ GEMİ MİDİLLİ ADASI AÇIKLARINDA BATTI

Comoros bayraklı genel kargo gemisi Rovana, Midilli Adası açıklarında battı.

adscode

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü; Rovana isimli geminin Midilli Adası açıklarında battığını açıkladı.

Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "AAKKM'ye saat 11.00'da Türk Radyo'dan gelen ihbar araştırılmış ve Midilli Adası'nın 4 deniz mili güney batısında Komoros bayraklı Rovana gemisinin battığı anlaşılmıştır. AIS sistemimizden gemiye ait son sinyalin 09.13'te olduğu görülmüştür. Uydu yardımlı arama kurtarma sistemimizden herhangi bir acil durum sinyali alınmamış olup Mısır'ın El Dekheila limanından yüklediği 7400 MT tuzu Ukrayna'nın Chernomorsk limanına taşımak için sefere çıkmış olan gemideki 14 personelin arasında Türk vatandaşı bulunmamaktadır. Anılan bölgede gemilere gerekli seyir uyarıları yapılmakta olup olumsuz ve ağır hava koşullarının bulunduğu bölgede arama kurtarma için gerekli koordinasyon sağlanmaktadır."

 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkdeniz (@turkdenizcom)'in paylaştığı bir gönderi

 

1 KİŞİ KURTARILDI

Yunan yetkililer, yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucu Mısırlı 1 kişinin kurtarıldığını açıklarken 13 kişiden haber alınamadığını bildirdi. 6 ton tuz taşıyan Komorlar’a kayıtlı kargo gemisinde 8 Mısırlı, 4 Hindistanlı, 2 Suriyeli bulunduğu öğrenildi.

Yetkililer, sabah saatlerinde teknik problem yaşanan gemiden tehlike sinyali gönderildiği ve kısa süre sonra Midilli açıklarında da battığını kaydetti.