TÜRK LOYDU VAKFI, 68. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜRK LOYDU VAKFI, 68. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Loydu Vakfı’nın 68. Olağan Genel Kurulu; Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, Vakıf Delegeleri, sektör temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile yapıldı.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu’nun hoşgeldiniz konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Divan Başkanlığına oybirliği ile; İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak seçildi. Başaran Bayrak başkanlığında açılan toplantıda; Genel Kurul zabıtlarını imzalamaları için Divan Heyeti'ne yetki verildi. 

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu "Stratejik Hedeflere Ulaşma ve Çağ Atlayan Türk Loydu" isimli yaptığı sunum ile Türk Loydu Vakfı’nın gerçekleştirdiği faaliyetlerden ve stratejik hedeflerinden bahsetti.Melikoğlu; IACS Yol Haritası, AB Tanınırlığı, Savunma Sanayi, Denizcilik Sektöründe Global Saygınlık, Endüstri Sektörü, Türk Loydu'nun Verimliliği ve Kârlılığı başlıklarının önemine vurgu yaptı. İTÜ ile işbirliği çerçevesinde açılan Sörvey Teknikleri yan dal programı ile Vakfın burs ve eğitim faaliyetlerini anlattı. Vakfın yapmış olduğu ziyaret, toplantı ve etkinliklerine değindi. Bir ilke imza atarak, "Anadolu Mavisi, Tersanecilikte Dünya ve Türkiye'nin karşılaştırılması" isimli kitapları yayımladıklarını katılımcılara aktardı.Genel Müdür Lütfü Savaşkan’ın Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş.’nin faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme takdimi yaptı.

Daha sonra; Türk Loydu Mali İşler Müdürü Gürkan Gümüş, 2022 Yılı Çalışma Raporunun takdimi, Bilanço ve Denetim Raporunun sunumu yaptı. Ardından oylamaya geçildi.

2022 yılı Çalışma Raporu ve Bilançosu oy çokluğuyla; Denetim Raporu ise, oy birliğiyle kabul edildi.

Yönetim Kurulu ibrası oy çokluğuyla; Denetim Kurulu ibrası oy birliğiyle onaylandı.

Ardından; 2023 Yılı Bütçesi, Türk Loydu Vakfı Senedi Revizyon Önerileri takdim edildi.

2023 Bütçesi, oy çokluğuyla kabul edildi. "Türk Loydu Vakfı Senedi Revizyon Önerileri reddedilerek" bir sonraki Genel Kurul'a ertelendi. Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri seçildi. 

Yönetim Kurulu Üyeleri şu şekilde:

Oral Erdoğan

Gürsel Yıldız

İsmail Cengiz Ünlü

Mustafa Özgür Üstünel

Osman Kahraman

Canan Ceyda Çaptuğ

Ufuk Teker

Yılmaz Onur

Atilla Çiftçigüzeli

Denetim Kurulu Üyeleri şu şekilde:

Şevki Bakırcı

Mustafa Zorlu

Yaşar Canca

~

Prof. Dr. Oral Erdoğan, yapılan seçimin ardından bir konuşma yaptı. Erdoğan yaptığı konuşmada; Cem Melikoğlu'na ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerini iletti. Geçmiş dönemde geride bırakılması gereken konuların olduğunu, vizyonlarının çok daha iyi projelerle öne çıkıp Türk Loydu ismini daha global bir isim hâline getirmeleri gerektiğini aktardı. Yeni seçilen Türk Loydu Yönetim Kurulu'nun yeni başkanının Prof. Dr. Oral Erdoğan olması bekleniyor.

Görüş ve önerilerin ardından Genel Kurul sona erdi.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABER