25. SIL BARCELONA LOJİSTİK FUARI 7-9 HAZİRAN 2023 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK

25. SIL BARCELONA LOJİSTİK FUARI 7-9 HAZİRAN 2023 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK

7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde lojistik ve taşımacılık hizmetlerine yönelik düzenlenecek fuar, ilk kez HİB tarafından düzenleniyor.

adscode

7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde lojistik ve taşımacılık hizmetlerine yönelik düzenlenecek olan “25. SIL Barcelona Lojistik Fuarı” Türkiye milli katılım organizasyonu Ticaret Bakanlığı’ndan onay alınması ve yeterli katılım sağlanması durumunda ilk kez Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) tarafından gerçekleştirilecek.
 
25. SIL Barcelona Lojistik Fuarı’na Hizmet İhracatçıları Birliği organizasyonu altında katılacak kuruluşlar için fuar yer kirası, standard stand konstrüksiyonu (güvenlik, hostes ve tercümanlık hariç), genel tanıtım giderleri, sigorta ve kayıt ücretlerini içeren m2 katılım bedeli 800 € olup bu aşamada 2.500 € (Euro) ön avans bedeli talep ediliyor.

Ticaret Bakanlığı’nın “5448 Sayılı Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Karar” uyarınca organizasyon sonrası firmalara toplam katılım gideri ile ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masrafları üzerinden ödenecek destek oranının ise %60 olması öngörülüyor.