8’İNCİ AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ 72 ÜLKENİN KATILIMIYLA BAŞLADI

8’İNCİ AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ 72 ÜLKENİN KATILIMIYLA BAŞLADI

Avrasya Üniversiteler Birliği’nin ((Eurasian Higher Education Union – EURAS) bu yıl 8’incisini düzenlediği ‘Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nin açılışı gerçekleşti.

adscode

Dünyanın en büyük yükseköğretim zirvelerinden biri olarak kabul edilen ve bu yıl sekizincisi düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE 2023) İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde başladı. Avrasya Üniversiteler Birliği'nin (EURAS) bu yıl 8'incisini düzenlediği Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) İstanbul'da başladı. 72 ülkeden 320 kurumun katılım sağladığı ve milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayacak olan Zirve'de ayrıca alanlarında uzman 154 konuşması seminer ve panel düzenleyecek. Zirve ile birlikte Türkiye'nin yükseköğretim sektörünü dünyaya tanıtmaya devam etmek, bu sektörde bir cazibe merkezi haline getirerek akademik iş birliklerini artırmak hedefleniyor.İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde 3 gün boyunca misafirlerini ağırlayacak olan EURIE 2023'ın açılış törenine YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. H. Haldun Göktaş, Hizmet İhracatçıları Birliği ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Hizmet İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Çakır, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Avrupa Üniversiteler Birliği Başkanı Michael Murphy, Arap Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Amr Ezzat Salama, Asya ve Pasifik Üniversiteler Birliği Başkanı Sabur Khan katılım sağladı. 

Fiziki olarak katılım sağlayamadıkları için video gönderen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ise düzenlenen Zirve için her zaman destekçi olduklarını dile getirerek emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular.