ANTALYA, YENİ MECLİSTEN DENİZCİLİĞE YATIRIM İSTİYOR

ANTALYA, YENİ MECLİSTEN DENİZCİLİĞE YATIRIM İSTİYOR

İzzet Ünlü, denizciliğe yatırım yapılmasına yönelik politikalar geliştirilmesini gerektiğini söyledi.

adscode

Antalya Denizcileşme Platformu Başkanı İzzet Ünlü, 14 Mayıs seçimlerinde parlamentoya giren yeni dönem milletvekillerinden denizciliğin tanıtılmasına ve bu sektöre yatırım yapılmasına yönelik politikalar geliştirilmesine önem vermelerini istedi. Antalya’da denizciliğinin ve denizcileşme hareketinin gelişmesine katkıda bulunmak, denizciliği topluma tanıtmak, sevdirmek ve teşvik etmek, denizcilikte tüm kuralların, standartların ve belgelendirme koşullarının geliştirilmesi ve korunmasını sağlamayı politikalar geliştirmelerini beklediklerini anlatan Ünlü, şunları kaydetti. ‘’Denizcilikle ilgili, denizciliğe hizmet veya aracılık eden, eğitim kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili tüm özel veya tüzel kişilere, denizcilere, bunların oluşturdukları veya katıldıkları derneklere, oluşumlarla ve genel anlamda tüm denizciliğe ve denizcileşmeye hizmet ederek öncelikli amacı, Antalya'da deniz müzesi kurulmasına öncülük edecek, denizcilik festivali düzenleyerek, çocuklarımıza denizciliği anlatarak ve sevdirecek bir yönetim ve vekilleri ile temsil edilmesini istiyoruz.’’ Cömert ve kibirden arınmış insanlarla toplumun kolektif olarak zenginleşeceğine inanan bir yönetim ve vekillerle temsil edilmek istediklerini vurgulayan İzzet Ünlü, yeni dönemde parlamentoya giren milletvekillerinden beklentilerini şöyle sıraladı:

İnsanlarımıza fırsat eşitliğinin sağladığı bir ortam içinde büyüme yanlısı bir yönetim ve vekiller ile temsil edilmesini istiyoruz.

Ekonomik olarak yalnızca güçlü olmanın tek hedefimiz olmaması gerektiğinin altını çizen bir yönetim ve vekiller ile temsil edilmesini istiyoruz.

Kazanırken hakka ve adalete uygun, harcarken de israftan kaçınan bir çizgi tutturmanın gerekli olduğunu düşünen bir yönetim ve vekiller ile temsil edilmesini istiyoruz.

Kendisi gibi düşünmeyen insanları da hasım olarak değil, birbirimizi anlayabilecek ortamlar içinde bulunabilmeyi isteyen bir yönetim ve vekiller ile temsil edilmesini istiyoruz.’’

HABERİN KAYNAĞI: EKONOMİM