ÇİN'İN İLK YERLİ YOLCU GEMİSİ ADORA MAGIC CITY YOLCULUĞA HAZIR...

ÇİN'İN İLK YERLİ YOLCU GEMİSİ ADORA MAGIC CITY YOLCULUĞA HAZIR...

Çin’in ilk yerli yolcu gemisi Adora Magic City’nin operatör firmaya teslim edildiği bildirildi.

adscode

Gemi içindeki tüm kurulum ve dekorasyon işlemlerinin bugün tamamlandığı bilgisi verildi. Farklı ülkelerden bin 292 kişilik mürettebat gemiye binerek görevine başladı.

Adora Magic City, sekiz yıllık araştırma ve beş yıllık tasarım ve inşa sürecinin sonunda tamamlanmış, 4 Kasım’da Shanghai kentinin Waigaoqiao Limanı’na teslim edilmişti. Waigaoqiao Tersanesi’nde inşa edilen 135 bin tonluk yolcu gemisi, Carnival Corporation ile Çin Devlet Gemi İnşa Kurumu (CSSC) arasındaki ortak girişim olan Adora Cruises için sipariş edildi.

Çin iç pazarına hizmet verecek olan 5 bin misafir kapasiteli geminin 2024 başlarında ilk yolculuğuna başlaması bekleniyor.

Adora Cruises’a göre gemi, Çinli misafirlere hizmet vermek üzere özel olarak tasarlandı ve bir alışveriş meydanı, iki katlı bir yemek odası ve daha fazlasını içeren Çin ve Batı tarzı özelliklerin bir kombinasyonunu sunuyor.

Bu yıl hizmete girmesi planlanan Mediterranea ile birlikte Adora Magic City, Çin’den bölgedeki uluslararası destinasyonlara bir dizi kısa yolculuk sunacak.