DENİZCİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DENİZCİLERE ÖNEMLİ DUYURU!

DENİZCİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DENİZCİLERE ÖNEMLİ DUYURU!

Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nda Gemi İnsanları Bilgi Sistemi ile ilgili önemli açıklamalara yer verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, dün İMEAK Deniz Ticaret Odası Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'na katılmıştı. Hurda Teşviki ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştiren Baylan, Gemi İnsanları Bilgi Sistemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Baylan, dijitalleşmenin öncü Bakanlıkları'ndan olduklarını belirterek:

"Dijitalleşme konusunda önemli çalışmalar yapıyoruz. Bütün belgelerin dijital olmasını istiyoruz. Bütün gemi adamlarının dünyanın her yerinden bütün belgelerini alabileceği bir sistemi devreye sokacağız. 15 Ağustos'ta bunu sizlerle paylaşacağız. Aksaklıklar yaşandığında tölerans istirham ediyoruz ve destek bekliyoruz." açıklamalarına yer vermişti.

Bunun üzerine Denizcilik Genel Müdürlüğü bugün sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Gemi insanlarımızın tüm işlemlerini online gerçekleştirebilecekleri yenilenen Gemi İnsanları Bilgi Sistemimiz 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü devreye alınacağından mevcut Başvuru Sistemimiz 9 Ağustos 2022 Salı günü başvuruya kapatılacaktır. İlgililerin dikkatine sunulur." 

TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER