DEV CRUİSE GEMİSİNİN ÇARPTIĞI RÖMORKÖR BATTI! RÖMORKÖR KAPTANI HAYATINI KAYBETTİ...

DEV CRUİSE GEMİSİNİN ÇARPTIĞI RÖMORKÖR BATTI! RÖMORKÖR KAPTANI HAYATINI KAYBETTİ...

Yunanistan’ın Patmos Adası’nda dünyaca ünlü Azamara Journey isimli dev yolcu gemisi, yanaşmasına yardım eden römorköre çarptı. Römorkör’ün battığı kazada kaptan öldü, yardımcısı ise yaralandı.

adscode

Muğla'nın Bodrum ilçesine 15 mil uzaklıktaki komşu Patmos Adası limanında bu sabah saatlerinde meydana gelen kazada sık sık Bodrum'a turist getiren ve içerisinde 1500 yolcusu bulunan dünyaca ünlü Malta Bayraklı Azamara Journey isimli yolcu gemisi ile geminin yanaşmasına yardımcı olan Pothitos isimli römorkör çarpıştı.

Kazada 45 yaşındaki römorkör kaptanı yaşamını yitirirken 26 yaşındaki yardımcısı dalgıçlar tarafından kurtarıldı, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

LİMANDAN ÇIKIŞINA İZİN VERİLMEDİ

Ölen kaptanın cenazesi dalgıçlar tarafından batan römorkörden çıkarıldı. Dalgıçların eğitmeni  Theologos Giannaros, Patmos Limanı'ndaki kazayla ilgili olarak, “Yolcu gemisi birden römorkörü sürükledi ve batırdı. Ne olduğunu anlayamadık” diye konuştu.

Liman Başkanlığı ve sahil güvenliğin olayla ilgili soruşturma başlattığı kaza ile ilgili olarak 180 metre uzunluğundaki yolcu gemisinin limandan çıkışına izin verilmediği belirtildi.

Kaynak: Sözcü