DFDS AKDENİZ İŞ BİRİMİ, YENİ GEMİLERLE GÜÇLENİYOR

DFDS AKDENİZ İŞ BİRİMİ, YENİ GEMİLERLE GÜÇLENİYOR

Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın önde gelen firmalarından Danimarkalı DFDS, 155. yıl dönümünü kutlarken, bölgedeki yatırımlarını da artırıyor.

Türkiye'nin Avrupa'ya yaptığı kara sevkiyatlarının yarısına yakınını gerçekleştirmek için Türkiye'de kurulu altyapıdan yararlanan DFDS Akdeniz İş Birimi, yeni gemi yatırımlarına hazırlanıyor.

2018'de 12 olan gemi filosunu 2021'de 19'a çıkaran DFDS Akdeniz İş Birimi, hizmet kapsamını daha da genişleterek, 2022'de filosunu 21 gemiye çıkarmayı hedefliyor. DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann 155. yılını kutlayan ve sürdürülebilirlik hedeflerini büyüten DFDS ile ilgili şunları söyledi: “DFDS olarak lojistik sektöründe güçlü ve sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi çözümler üretmeyi sürdüreceğiz.”

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin filosundaki tüm gemiler Türk Bayrağı altında seferlerini sürdürüyor. Şirket, liman kenti Mersin'de de yerel ihracatçılara ve müşterilere hizmetlerini artırmaya devam ediyor. DFDS, Mersin'deki operasyonlarını daha etkin bir şekilde yürütebilmesi için servis ve roll-treyler yatırımları da yapıyor.

Öte yandan, DFDS Akdeniz İş Birimi ve Ekol Lojistik Tarragona Limanı’na yeni bir Ro-Ro hizmetine başlayarak Tarragona Limanı’nda taşımacılığın en aktif firması haline geldi. Şirket, Tarragona Limanı'nın intermodal çözümlerini geliştirmeye açık ve kararlı bir taahhütte bulunarak Batı Akdeniz bölgesinde lojistik bir nokta olarak Tarragona'yı seçti. 8 binden fazla nakliyeci, DFDS’nin gemi ve liman terminali hizmetlerine ek olarak esnek lojistik çözümlerini tercih ediyor. DFDS’nin 10 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında yer alan gemilerde ve ofislerde görev alıyor. 1866 yılında kurulmuş olan ve merkezi Kopenhag ’da bulunan DFDS, Nasdaq Kopenhag'da işlem görüyor.

Kaynak: Dünya Gazetesi