GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Galatasaray Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulu 2021-2022 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Galatasaray Üniversitesi Ortaköy yerleşkesinde yapılan törene; Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Bora Usluer, akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenci aileleri katıldı. 

İlk olarak açılış konuşmalarının gerçekleştirildiği törende kürsüye çıkan Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hasan Bora Usluer mezun olan denizci öğrencileri tebrik ederek şunları kaydetti: "Sizler bugün, dolu dolu 2 sene süren denizcilik ön lisans eğitiminizi tamamlayarak, zabitanlık öncesinde zaruri olan açık deniz hizmetinizi tamamlamak üzere ticari gemilerde görev yapmaya hazır zabit adaylarısınız. 

Sizlere eğitim sürenizce sadece denizcilik konularında değil, Nasıl iyi bir Türk ve insan olarak uluslararası sularda gemi yüzdürebilirsiniz anlamında yardımcı olup, tecrübelerimizi aktarmaya gayret ettik. Bugün sizleri, gerek ulusal gerekse uluslararası denizlerde, kanunlara riayet eden, denizcilik örf, adet ve ananelerine uygun davranan iyi birer denizci olarak uğurluyoruz. Sizlerin şu anda geçtiği merhaleden yaklaşık 24 sene önce geçmiş bir meslek büyüğünüz ve artık meslektaşınız olarak, önce insana yaraşır, Türk’ü dünya da iyi temsil eden, ulusal ve uluslararası kanunlara, yönetmeliklere ve kaidelere harfiyen uyan, her ne şartta olursa olsun elindeki imkan ve kabiliyetleri, bilgi ve tecrübelerini her zaman insanlığın menfaatlerine uygun kullanan bireyler olarak yaşamanızı, denizde, gemide ve karada geçirdiğiniz her bir gününüzü kendinizi geliştirmek için kullanmanızı, sizden sonra gelecek olan yeni zabit adaylarına her zaman iyi bir örnek, eğitici ve yapıcı davranmanızı tavsiye ediyorum." 


Açılış konuşmalarından sonra mezunlara diplomaları takdim edildi. Tören hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

TURKDENİZ.COM