GEMİMO, STAJYER PLATFORMU ÇALIŞTAYI DÜZENLEYECEK...

GEMİMO, STAJYER PLATFORMU ÇALIŞTAYI DÜZENLEYECEK...

GEMİMO'nun öğrencilerinin staj bulma sorununa yönelik başlattığı Stajyer Platformu Çalıştayı 6 Haziran 2024 (Yarın) saat 15.00’da yapılacak.

adscode

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) tarafından, denizcilik fakültelerinin gemi makineleri işletme mühendisliği ve deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümleri öğrencilerinin staj bulma sorununa yönelik başlattığı Stajyer Platformu Çalıştayı 6 Haziran 2024 (Yarın) saat 15.00’da GEMİMO Genel Merkezi’nde yapılacak.

GEMİMO’dan yapılacak çalıştaya ilişkin olarak yaptığı açıklama şu şekilde:

"Kısa dönem, uzun dönem ve atölye stajları uzun süredir sektörümüzün kanayan bir yarasıdır. Ayrıca özellikle İstanbul dışında olan denizcilik fakültelerindeki öğrenciler ve sektör, kariyer günleri dışında bir araya gelememektedir. Öğrencilerin şirketlere, şirketlerin de öğrencilere ulaşmasının tek bir kariyer günü ile sınırlandırılması büyük zorluklara yol açmaktadır. Bu problemin çözümüne yardımcı olmak için özel bir şirket tarafından geliştirilmiş olan stajyer platformunun tanıtılması ve uygulanması konusunda 6 Haziran 2024, saat 15:00’da GEMİMO Genel Merkezi’nde değerlendirme ve çalışma toplantısı tertip edilecektir. İlgili seminerde denizcilik şirketlerinin insan kaynakları profesyonelleri, denizcilik fakültelerindeki akademisyenler ve öğrenciler bir araya getirilerek platformun tanıtılması ve uygulanması ile ilgili konular tartışılacaktır. Sizlerin de katkıda bulunması için seminerimize katılımınız bizleri onurlandıracaktır."