HUSİLERİN KIZILDENİZ'DEKİ İHA SALDIRILARININ HEDEFİNDEKİ GEMİ "MSC ORION" OLDU!

HUSİLERİN KIZILDENİZ'DEKİ İHA SALDIRILARININ HEDEFİNDEKİ GEMİ "MSC ORION" OLDU!

Husiler, Kızıldeniz'in kıyı şeridinden çok uzakta bulunan ABD donanma gemilerini ve ticari gemilerini hedef alarak saldırılarını sürdürüyor.

adscode

ABD güçleri, dün akşam saatlerinde Husilerin insansız hava aracını (İHA) imha ettiğini bildirdi. Yapılan saldırıda, herhangi yaralanma ve hasar olmadığı belirtildi.

Husilerin askeri sözcüsü Yahya Saree, Kızıldeniz'de Malta bandıralı, Yunanistan'a ait bir dökme yük gemisi olan Cyclades'i ve Okyanusu'nda MSC Orion konteyner gemisine de saldırdıklarını açıkça söyledi.

Saree, Yemen Silahlı Kuvvetleri'nin Filistin halkına destek ve haklarını savunma amacıyla askeri operasyonlarına devam edeceğini belirtti.

Saree, Yemen'deki operasyonların, Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik saldırıların sona ermesi ve ablukanın kaldırılması dışında durmayacağını vurguladı.

MSC Orion, Hint Okyanusu'nda insansız hava aracı saldırısının hedef oldu. UKMTO tarafından yapılan açıklamada gemideki hasarın ciddi olmadığı ve geminin bir sonraki uğrak limana seyrinin devam ettiği ifade edildi. 

TÜRK DENİZ MEDYA