İMEAK DENİZ TİCARET ODASI 10. DÖNEM 3. MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI 10. DÖNEM 3. MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI

DENİZ TİCARET ODASI 10. DÖNEM 3. MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

adscode

İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın 2022-2026 çalışma dönemini içeren 10. Dönem 3'ncü Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'na; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meslek Komiteleri Üyeleri, Hizmet İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Çakır, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile denizcilik sektörünün önemli isimleri katılım sağladı.Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısının açılış konuşmasını yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, sektörün son durumu hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Tamer Kıran, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:


"Toplantıya katılan tüm misafirlerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Zor bir dönemden geçiyoruz. Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken 7 Ekim'de Filistin-İsrail arasında başlayan çatışmalar bölgemizde tırmanan gerginliği artırıyor. Barış ve sükunet için dünyanın alarma geçmesi gerekiyor. Ülkemizin elinden gelenin en iyisini yapacağına eminiz.

Önümüzdeki dönemde yol haritası oluşturmak için yapmış olduğumuz çalışmalarla Meslek Komiteleri'nden bizlere iletilen konuları ilgili Bakanlıklara ilettik. Yapılan istişareler ile verimli bir dönem içerisinde olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Sektörümüzün sesine kulak vererek, ortak kararlar alıyoruz.Bugünkü toplantımızda Ulaştırma Bakanlığımı'zı ilgilendiren 32 konuyu ele almak istedik. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, çalışmalarımızın çoğunu birlikte gerçekleştirdiğimiz bir birim. Bu süreci birlikte yürütmeye devam etmek istiyoruz.Sorunların çözümü noktasında; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile fevkalade bir iş birliği yaptığımızı bilmenizi istiyorum. Toplantımızın verimli geçmesini temenni ediyorum. Sektörümüz ile ilgili isteklerinizin olumlu sonuçlanmasını istiyorum. Müşterek Meslek Komiteleri toplantılarına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Onlardan güç aldık ve almaya devam edeceğiz."Meslek Komitesi Üyelerinin ele almış olduğu konularla ilgili yaptıkları konuşmaların ardından; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar cevaben bir açıklama yaptı. Ünüvar'ın yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

"Denizcilik sektörümüzün tüm sorunlarını çözmüş olmak istiyoruz. Önümüzü görerek ilerliyoruz. Meslek Komiteleri Toplantıları'nı fazlasıyla önemsiyoruz. Denizcilik İdaresi, gücünü mevzuattan almalı. Denizcilik Bakanlığı'nın olması gerektiği ile ilgili geri dönüşler aldık. Biz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bu sorunlarla mücadele etmekten yorulmuyoruz. Sektörel bütün konularda birlik beraberliğimizi görmek istiyoruz."

Son değerlendirmeyi yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak, tüm yetkililere teşekkürlerini ileterek müşterek meslek komiteleri toplantılarında dile getirilen sorunların çözüme kavuşma temennisinde bulundu. 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak Yönetim Kurulu adına; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan'a günün anısına plaket takdim etti.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ