İMEAK DENİZ TİCARET ODASI GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ İLE DENİZCİLERİ BULUŞTURDU

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ İLE DENİZCİLERİ BULUŞTURDU

İMEAK DTO, Türk Armatörler Birliği ve S.S. Gemi Armatörleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin birlikte düzenledikleri “Geleneksel İftar Yemeği” gerçekleştirildi.

adscode

İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın 10. Dönem 4. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, 26 Mart 2024 Salı günü, Büyük Kulüp’te yapıldı.İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran’ın başkanlık ettiği toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Yönetim Kurulu ve Meslek Komiteleri Başkan ve Üyeleri ile müzahir kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantıda, İMEAK Deniz Ticaret Odası Şube Başkanları, Müşterek Meslek Komiteleri Başkanları ve Üyeleri söz alarak sorunlarını dile getirdi.Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar da üyelere yanıt verdi.

Toplantının sonunda da, Londra’da 18-22 Mart 2024 tarihleri arasında yapılan Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün (IMO) Deniz Çevresini Koruma Komitesi 81’inci Dönem Toplantısı’na (MEPC81) katılan Odamız Danışmanı Prof.Dr.Mustafa İnsel, alınan kararlara ilişkin bilgi sundu.Aynı gün İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türk Armatörler Birliği, S.S. Armatörler Taşıma ve İşletme Kooperatifi’nin organizatörlüğünde Büyük Kulüp’te “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç ve S.S. Armatörler Taşıma ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Timur Taylan Kalkavan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Yönetim Kurulu ve Meslek Komiteleri Başkan ile Üyeleri ve denizcilik sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

İftar programının başında Tamer Kıran bir konuşma gerçekleştirdi. Kıran, şu ifadeleri kullandı:

İftarı programının öncesinde gerçekleştirdiğimiz İMEAK Deniz Ticaret Odası Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı vesilesiyle bizlerle olan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Durmuş Ünüvar ve Bakanlığın Değerli bürokratlarına, İstanbul’un Kamu Yönetiminin Değerli Temsilcileri, Vali Yardımcıları ve kamu kurumlarının değerli temsilcilerine, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın kıymetli komutanlarına bu güzel akşamda bizlerle birlikte oldukları için teker teker teşekkür ediyorum. İftarımıza hoş geldiniz, bereket getirdiniz.

TÜRK DENİZ MEDYA