İMEAK DENİZ TİCARET ODASI NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI...

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI...

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI MECLİS TOPLANTISI BAŞARAN BAYRAK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ.

Toplatının başında İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu'nda; Oda Meclisi'nin 2.3.2023 tarih ve 5 sayılı toplantı zabıtları, 2023 Şubat ayı mizanı, Kanuni sürelerini tamamlamış tercih edilecek firmalar görüşüldü ve oy birliğiyle onaylandı.

Oda Yönetim Kurulu'nun Mart ayı faaliyetlerinin sunumunun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran bir konuşma gerçekleştirdi.Kıran yaptığı konuşmada:

"Bir yandan Ramazan Ayı'nın sevincini yaşarken, diğer yandan deprem felaketi nedeniyle içim hala buruk. Benzer bir afetin bir daha yaşanmamasını diliyorum. Hepimizde derin izler bırakan Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 2 ay geçti.

Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, geride kalanlara da sabırlar diliyorum. Bu büyük acıyı unutmamız mümkün olmayacak. Bu süreçte denizcilik sektörümüz tüm imkanlarıyla yardıma koştu ve koşmaya da devam ediyor.

Hem odamızın, hem de üyelerimizin temin ettiği malzemeler ihtiyaç sahiplerini ulaştırıldı. Denizcilik camiamıza huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.

Bölgenin yaşanır hâle gelmesi ve nitelikli iş gücünü korumak, ve orada yaşayan insanların hayatlarını tekrar kurmasını sağlamak hepimizin en büyük görevidir. Bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Bu acıları bir nebze olsun dindirebiliriz. Bunun da en önemli yolu yıkılan konutların yeniden yapılmasından geçmektedir.

Bu süreçte geçici barınma alanları kuruluyor. Böyle bir ağır felaketin üstesinden devlet ve millet el ele vererek gelebileceğini unutmamak gerekiyor. Elimizden geldiğince afetzede insanları yuvalarına kavuşturmak istiyoruz.

EL VERİN EV YAPALIM KONUT PROJESİNE İMEAK DENİZ TİCARET ODASI OLARAK 75 MİLYON TL BAĞIŞ YAPTIK

TOBB'un düzenlemiş olduğu "EL VERİN EV YAPALIM" konut projesine İMEAK Deniz Ticaret Odası olarak 75 Milyon TL bağış yaptık. Bu kampanya süresince yapılacak bağışlar TOBB'un ilgili kampanya hesabına aktarılacak. İMEAK Deniz Ticaret Odası çatısı altında sizlerden istediğimiz, bu kampanyaya destek olup birlikteliğimizin gücünü gösterebilmektir.

Yapılacak olan konutlarda, İskenderun Şubemiz ve çalışanları için ayrı bir ricada bulunduk. Olumlu geri dönüşleri bekliyoruz. Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzelini sergiledik. El birliğiyle yaraların sarılmasına güçlü bir destek vereceğiz.

Denizcilik camiamızın her ferdi, gücünün yettiği ölçüde bağışta bulunarak bu ulvi hizmete katkıda bulunabilecek. Sektörümüz adına bu zor günleri birlik ve beraberlik ile aşacağımıza eminiz. Bu ayki meclis konuşmamı bu başlık ile sonlandırmak istedim." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden İMEAK Deniz Ticaret Eski Meclis Başkanı Adil Göksu anısına bir video gösterimi yapıldı.

Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, "Türk Eximbank Faaliyetleri Destekleri" adlı bir sunum gerçekleştirdi.

Güney, sunumunun ardından kendisine yöneltilen sorulara yanıtlar verdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası, Ali Güney'e günün anısına hatıra objesi takdim etti.İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, İskenderun'daki deprem sonrası son durumu dinleyicilere aktardı. 

Meclis Toplantısı; Şube Başkanları, Meslek Komite Başkanları ve Meclis Üyelerinin sektörel, bölgesel görüş ve önerileri bölümüyle sona erdi.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABER