KARADENİZ LIFESHIP RAUF BEY İSİMLİ GEMİ, İSKENDERUN'A DOĞRU YOLA ÇIKTI

KARADENİZ LIFESHIP RAUF BEY İSİMLİ GEMİ, İSKENDERUN'A DOĞRU YOLA ÇIKTI

Karadeniz Holding, 2 bin depremzedenin kalabileceği Karadeniz Lifeship Rauf Bey yüzer yaşam kentini İskenderun'a göndermek için son hazırlıklarını tamamladı.

adscode

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgeye insani yardım sağlamak amacıyla iki acil yardım gemisinden Karadeniz Lifeship Süheyla Sultan'ı İskenderun limanına gönderen Karadeniz Holding, ikinci gemisi Karadeniz Lifeship Rauf Bey yüzer yaşam kentini de hazır hale getirdi.

Acil durumlarda insani yardım amacıyla kullanılabilen yüzer yaşam kentleri konseptinin ikinci gemisi olan Rauf Bey, depremzede ailelerin barınabilecekleri tüm imkanlara sahip.

Toplam 2 bin kişinin yaşayabileceği yaşam kentinde yaşam alanlarının yanı sıra çocuk kreşi, eğitim, sağlık, aş evi ve sosyal alanlarıyla modern bir kentin tüm imkanlarını barındıran yaşam kenti yola çıktı.

Yaşam kenti, modüler sisteme sahip olduğu için 500'ün üzerinde öğrenci için 20 derslik, bilgisayar laboratuvarı, poliklinik, revir ve 20 kişilik yataklı tedavi alanına sahip.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:

"Afetzede vatandaşlarımızın kullanımına sunulmak üzere İskenderun’da konuşlanacak olan KARADENIZ LIFESHIP RAUF BEY isimli gemi, GEMİ KURTARAN Gemimiz tarafından yedeklenerek Yalova’dan yola çıktı." ifadelerine yer verildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: İskenderun'a gelecek 2 bin kişi kapasiteli "Karadeniz Lifeship Rauf Bey" gemisini LGS ve YKS'ye hazırlanan depremzede öğrencilerimize tahsis edeceğiz." şeklinde açıklamada bulunmuştu.