KTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ SALDIRIYA UĞRADI!

KTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ SALDIRIYA UĞRADI!

Trabzon’un Sürmene ilçesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileri, şehir içi dolmuş şoförleri tarafından darp edildi.

adscode

Yaşanan elim olayın sebebinin Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencilerinin dolmuş seferleri, fiyatları ve genel olarak dolmuş şoförlerinin tutumlarından rahatsız olup bir okul servisi kiralamalarının olduğu öğrenildi.

Ders bitimi şehir içi dolmuş durağının önünde öğrenci dolu servisin önünü kesen dolmuş şoförleri iddiaya göre kiralanan servisin şoförünü alıkoymuş ve akabinde “Bizi bırakın da gidelim, ne istiyorsunuz bizden?” diyen öğrencilerle ilk önce hakaret ve tehdit dolu sözler söyledikten sonra fiziksel şiddete başvurmuş.

Olay sonrasında kafasına aldığı darbeler sonucu bir öğrenci hastaneye kaldırıldı. Darp edilen diğer öğrenciler de hastaneye müracaat etti. İfadelerine başvurulmak için emniyete götürülen öğrencilerin uzun saatler boyunca emniyette kaldıkları belirtildi.

Öğrencilerin ifadelerine göre; bu olay yaşanan ilk olay değildi. Daha önce de aynı sebepten dolayı kesici silahlı bir kavga yaşanmış ancak olay daha fazla ciddi boyutlara gelmeden polis ekipleri tarafından bastırılmıştı.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ