LOS ANGELES VE LONG BEACH, KONTEYNER BEKLEME SÜRELERİNDEN KAYNAKLANAN ÜCRETLERİ ALMAYACAK

LOS ANGELES VE LONG BEACH, KONTEYNER BEKLEME SÜRELERİNDEN KAYNAKLANAN ÜCRETLERİ ALMAYACAK

Los Angeles ve Long Beach Limanları, deniz yolu taşımacılığına yönelik konteyner bekleme ücretinin değerlendirilmesini 22 Kasım'a kadar ertelemeyi seçti.

Bu tarih, başlangıçta ilan edilen son tarih olan 15 Kasım'dan sonra yapılan bir erteleme.

Ücret 25 Ekim'de açıklandığından beri, iki liman rıhtımlarındaki eskiyen kargolarda % 26'lık bir düşüş yaşadı.

Long Beach Limanı İcra Direktörü Mario Cordero:

"Tedarik zinciri ortaklarımızın terminallerimizin uzun süredir devam eden ithalat konteynerlerini dökmelerine yardımcı olmada kaydettiği ilerleme bizi cesaretlendiriyor.

Açıkçası, herkes kargo hareketini hızlandırmak ve gemilerin kıyıdan birikmesini mümkün olan en kısa sürede azaltmak için birlikte çalışıyor.

Ücretin dikkate alınmasını ertelemek, ihtiyacımız olan sonuçlara odaklanmayı korurken daha fazla zaman sağlar." ifadelerini kullandı.

PORT OF LA İcra Direktörü Gene Seroka:

 "22 Kasım'a yaklaşırken verileri yakından izlemeye devam edeceğiz." dedi.

Geçici politikaya göre, uygulanması halinde, deniz yolu taşıyıcılarından iki kategoriden birine giren her ithalat konteyneri için konteyner başına günlük 100 ABD doları tahsil edilecek.

Kamyonla taşınması planlanan konteynerlerde, deniz yolu taşıyıcıları dokuz gün veya daha fazla bir süre boyunca her konteyner konutu için ücretlendirilecek.

Demiryolu ile hareket eden konteynerler için, bir konteyner altı gün veya daha uzun süre kaldıysa deniz yolu taşıyıcıları ücretlendirilecek.

Kaynak: TURKDENİZ.COM