MAERSK, BRİTİSH COLUMBİA TRANSLOADİNG TESİSİNİ TAMAMLADI

MAERSK, BRİTİSH COLUMBİA TRANSLOADİNG TESİSİNİ TAMAMLADI

Maersk Canada ve Kanada Pasifik, 117.000 metrekarelik yeni bir alan açtı, 103 kapı boşaltma tesisi kargo teslimatını hızlandırdı ve Kuzey Amerika tedarik zincirleri üzerindeki gerginliği azalttı.

Pacific Transload Express tesisi, uluslararası konteynerleri 15 metrelik römorklara aktarma olanağı sağlarken, müşterilerin yurtiçi dağıtım için genel maliyet tasarrufu (metreküp başına) elde ediyor.

Maersk Kanada Başkanı Omar Shamsie: "Bu yeni tedarik zinciri varlığını bugün devreye sokmak, entegre lojistik yoluyla elde edilen daha hızlı sipariş karşılama arayan müşteriler için önemli bir yeni Asya/PNW ağ geçidi bölümünü işaret ediyor.

Bunu tedarik zinciri planlayıcıları için iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak hayati bir pivot noktası haline getirmeyi dört gözle bekliyoruz," dedi.

Tesis ve demiryolu altyapısının inşası, Maersk'in 1 Eylül'de boşaltma işlemlerine başlamasıyla geçen ay tamamlandı. İlk konteynerler bu hafta başında tesise ulaştı.

CP Başkanı ve CEO'su Keith Creel, "Sürdürülebilir büyüme için muazzam bir fırsat yaratan türünün ilk örneği transload tesisini açmanın gururunu taşıyoruz.

CP'nin premium hizmeti sayesinde transit zaman değişkenliğini azaltarak ve aynı zamanda binlerce kamyonu yoldan çekerek daha küçük bir çevresel etkiye ve karbon ayak izine sahip olarak Kuzey Amerika'daki gelen lojistiği dönüştürüyoruz ve aynı zamanda malları demiryoluyla taşımanın doğal faydalarından yararlanıyoruz."

Maersk Kuzey Amerika Depolama ve Dağıtım Ürün Geliştirme Başkanı Erez Agmoni: "Müşterilerimizin transit süresi varyasyonlarını 35-75 günden kapı kapı dolaşarak kargonun 35-40 günde sürekli olarak içerisine geçirmelerine yardımcı olabiliriz" dedi. "Bu, müşterilerin güvenlik stokunu azaltmalarına yardımcı olan daha hassas ve öngörülebilir bir tedarik zinciri oluşturmalarına yardımcı olur ve bu transload çözümüyle envanter depolama maliyetlerinden tasarruf sağlar. Piyasada bu çözümü sağlayan ilk ve tek firmayız" dedi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM