PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU: "ÖĞRENCİLERİMİZ, DENİZCİLİK BAYRAĞINI DAHA İLERİYE TAŞIYACAKLAR"

PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU: "ÖĞRENCİLERİMİZ, DENİZCİLİK BAYRAĞINI DAHA İLERİYE TAŞIYACAKLAR"

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nde düzenlenen "Balık Günü" etkinliğinde bir konuşma gerçekleştirdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nde düzenlenen Balık Günü etkinliğinde kürsüye çıkan İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu önemli açıklamalarda bulundu.

Koyuncu, yaptığı konuşmada: 

"1884’ten beri Türk denizciliğine çok büyük değerler kazandırmış kurumumuz, bu yıl 137 yılını kutluyor. Bu köklü kurum, çok değerli denizciler yetiştirdi. Dünya’nın bir çok yerinde ülkemizi gururla temsil etti. Bugün ülkemizde denizcilik eğitimi denince akıllara gelen ilk kurumlardan biriyiz. Her geçen gün, daha da iyi olmak için gayret gösteriyoruz. Her dönemde, dinamik ve hızlı adaptasyon çalışmaları yapıyoruz.

8 Kasımda 2021’de Laboratuvar ve Yemekhane binamızın açılışını gerçekleştirdik. Bu bina, bizler için çok büyük önem arz ediyor. UZMAR Denizcilik’in Onursal Başkanı Altay Altuğ’un ismini verdik. Kendisi hayattayken, bunu görmüş oldu. Beybaba, ardında büyük eserler bıraktı. Yeni binamızın, gelecekteki denizcilerimizin yetişmesinde çok büyük katkıları olacak. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’ne Kaptan Altay Altuğ Yerleşkesi adını vereceğiz. Senatomuz, kararı en kısa zamanda verecek. Öğrencilerimiz, denizcilik bayrağını daha ileriye taşıyacaklar, buna emin olabilirsiniz." sözlerine yer verdi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM