SALİH ZEKİ ÇAKIR: "SEKTÖRÜN DAHA DA BÜYÜYECEĞİNE ŞAHİT OLACAĞIZ"

SALİH ZEKİ ÇAKIR: "SEKTÖRÜN DAHA DA BÜYÜYECEĞİNE ŞAHİT OLACAĞIZ"

Salih Zeki Çakır, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği 53. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda denizcilik sektörüne dair önemli açıklamalara yer verdi.

adscode

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği 53. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Kampüsü Müh. Suay Umut Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Salih Zeki Çakır, 53'ncüsü gerçekleşen toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi.
Çakır, yaptığı konuşmada:

"Genel kurulun, denizcilik camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Kuruluştan günümüze dernekte hizmet eden herkese saygılarımı sunuyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Sektörümüzde, 53'ncü genel kurul yapabilecek sayılı STK mevcut. Süreklilik önemli. Böyle bir oluşumu kurmak çok mühim. Geliştirerek geleceğe taşımak ve ses getirmek daha önemli. Bu durumun çok değerli olduğunu düşünüyorum.Türk denizciliğine mezunlarımız, çok önemli katkılar da bulunmuştur. Bu süreçten sonra da katkı yapacağından eminim. Katılımı özendirecek çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Denizcilik sektöründe ülkemiz; nitelik ve nicelik olarak son 3 yılda çok ciddi bir atılım yapmıştır. Yüzde 35 oranında büyüdük. Kuru yük taşımacılığındaki filomuz tankere doğru yönelmeye başladı.

Önümüzdeki iyileşme, denizciliğimize iyi bir ivme kazandıracaktır. Sektörün daha da büyüyeceğine şahit olacağız. Geleceğe yönelik eğitim stratejilerini gözden geçirirsek; nitelikli insan talebini karşılayabiliriz. Eğer bunu başaramazsak, bu boşluk başkaları tarafından doldurulur. Bu yönde derneğimizin ve diğer STK'ların yoğun çalışmalar gerçekleştirmesini temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABER