SİEMENS GAMESA, ABD'DE İLK AÇIK RÜZGAR TÜRBİNİNİ İNŞA EDİYOR

SİEMENS GAMESA, ABD'DE İLK AÇIK RÜZGAR TÜRBİNİNİ İNŞA EDİYOR

Siemens Games, Amerika'nın ilk açık deniz rüzgar türbini OEM tesisini inşa etmek için Virginia'daki Portsmouth Deniz Terminali'nde uzun vadeli bir kira sözleşmesi imzaladı.

Şirket, Dominion Energy ile 2,6 GW'lık Coastal Virginia Offshore Rüzgar Ticari Projesi için kesin bir siparişin yerine getirilmesi üzerine terminalde 80 dönümden fazla alan geliştirecek.

Tesis, Siemens Gamesa Offshore IntegralBlades'in bitirilmesinde kullanılacak. Tahmini 200 milyon dolarlık maliyet, terminaldeki bina ve ekipmanlara yapılacak yatırımlar için 80 milyon dolardan fazla olacak.

Siemens Gamesa'nın açık deniz Kuzey Amerika başkanı Steve Dayney,

"Kongre iklim konusunda tarihi bir eylemde bulunmayı düşünürken, bu tesis açık deniz rüzgarının Amerikan topluluklarına önemli yeni üretim faaliyetleri ve kaliteli işler yaratabileceğini kanıtlıyor. Bu taahhüdün, federal ve eyalet politika yapıcılarının uzun vadeli kesinlik sağlayacak politikalar oluşturmak ve bu tesisin küresel pazarda yıllar boyunca rekabet gücünü sürdürmeye yardımcı olmak için daha fazla harekete geçmesine yol açacağından umutluyuz."

Coastal Virginia Offshore Wind Commercial Project tercih edilen tedarikçi anlaşması, Dominion Energy'nin nihai yatırım kararı, resmi izinler ve diğer gerekli onaylar da dahil olmak üzere belirli koşullara tabi olmaya devam etmektedir.

Kullanılması planlanan SG 14-222 DD açık deniz rüzgar türbinlerinin son sayısı da belirlenmeye devam ediyor.

Kaynak: TURKDENİZ.COM