SUAT HAYRİ AKA, SİNGAPUR DENİZCİLİK HAFTASI'NDA DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN KARBONSUZLAŞTIRILMASINI ANLATTI

SUAT HAYRİ AKA, SİNGAPUR DENİZCİLİK HAFTASI'NDA DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN KARBONSUZLAŞTIRILMASINI ANLATTI

IMO Genel Sekreteri Adayı Suat Hayri Aka, Singapur Denizcilik Haftası’nda ‘Denizcilik Sektörünün Karbonsuzlaştırılması’ başlıklı panele katıldı.

adscode

ICAO nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi ve IMO Genel Sekreteri Adayı Suat Hayri Aka, Singapur Denizcilik Haftası’nda ‘Denizcilik Sektörünün Karbonsuzlaştırılması’ başlıklı panele katıldı.

Dünya denizciliğini bir araya getiren Singapur Denizcilik Haftası tüm hızıyla devam ediyor.

Düzenlenen panellerde dünya denizciliğinin içinde bulunduğu sorunlar, çözüm önerileri ve sektörü bekleyen yenilikler tüm yönleriyle tartışılıyor.

ICAO nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi ve IMO Genel Sekreteri Adayı Suat Hayri Aka da; "Denizcilik Sektörünün Karbonsuzlaştırılması" başlıklı panelde görüşlerini panelistlerle paylaştı.Lloyd's Register CEO’su Nick Brown’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele; C40 İklim Liderliği Grubu Başkanı Alisa Keynes, Singapur Başbakanlık Ofisi Ulusal İklim Değişikliği Sekreterliği Genel Direktörü Benedict Chia, Maersk McKinney Moller Karbon Denizcilik Merkezi Müdürü Pernille Dahlgaard ve Rotterdam Limanı Dijital ve Lojistik Direktörü Saskia Mureay katıldı.


Panelistler; IMO’nun stratejisi güçlü ve kapsayıcı bir revizyonu teşvik etmede nasıl aktif bir rol oynayabilir yeşil nakliye koridorlarının inşasında ve ölçeğinin büyütülmesinde karşılaşılan zorluklardan ve fırsatlar, yeşil ve dijital nakliye koridorları, IMO ve endüstrinin sektörü karbonsuzlaştırmaya yönelik devam eden çabalarını nasıl tamamlayabilir ve Birleşmiş Milletlerin karbonsuzlaştırma ile ilgili yaptığı çalışmalar başlıklarında katılımcıları bilgilendirdi.Singapur Denizcilik Haftası, 28 Nisan’da sona erecek.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABER