TRABZON ÇAMBURNU'NDAKİ KAPTAN DEMİR ÇELİK GRUBU'NA AİT TERSANE EL DEĞİŞTİRDİ...

TRABZON ÇAMBURNU'NDAKİ KAPTAN DEMİR ÇELİK GRUBU'NA AİT TERSANE EL DEĞİŞTİRDİ...

Trabzon'da 2009 yılında inşasına başlanmış olan ve günümüze kadar faaliyetlerini sürdüren Çamburnu'ndaki Kaptan Demir Çelik Grubu'na ait tersane el değiştirdi.

adscode

2009 yılında inşasına başlanmış olan ve günümüze kadar gemi tasarım, yapım ve bakım hizmetleri faaliyetlerini sürdüren Çamburnu'ndaki Kaptan Demir Çelik Grubu ait tersane, geçtiğimiz günlerde Salih Zeki Çakır tarafından devralındı ve "Trabzon Tersanecilik" ismiyle unvan değişikliğine gitti.

Trabzon
 Tersanecilik, devraldığı "Çamburnu Tersane Alanı" için kolları sıvayıp imalata hazırlanıyor.Trabzon Tersanecilik; birinci üretim hattında yat inşası, ikinci üretim hattında ise nehir tipi gemiler inşa ederek faaliyetlerine devam edecek.

Yeni inşa ile birlikte gemi, bakım/onarım hizmetleri de verilecek. Firma aynı zamanda; gemi, yat inşa ve bakım/onarım hizmetlerindeki tecrübelerini bölgeye kaydıracak.

İlave yatırımlarla tersanenin alt yapısı, imkan ve kapasitesi artırılacak.Trabzon Tersanecilik, Mayıs ayı gibi iki projeyi birden inşaya başlayacak.Doğu Karadeniz bölgesinde önemli ölçüde istihdam oluşturacak tersane, bölgedeki gemi inşa yan sanayisinin önünü açacak.

Trabzon Tersanesi, 103.000 metrekarelik bir alan üzerinde kuruldu.Tersanede; CNC Kesim ve Ön İmalat Atölyesi, Yeni İnşa Depo Alanı, Saç Stoklama Sahası, Yeni İnşaat Kızağı, Blok İmalat Sahası, Blok Sahası Vinçleri, Büyük Kapalı Alan ve Kapalı Boya Sahası bulunuyor.

Tersanenin teknik özellikleri ise şu şekilde:TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ