TÜRK LOYDU 66. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TÜRK LOYDU 66. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Türk Loydu Vakfı 66. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Piri Reis Üniversitesi Rıdvan Kartal Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Türk Loydu Vakfı 66’ncı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Piri Reis Üniversitesi İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, GİSBİR Başkanı Murat Kıran, Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, DTO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Can, Faruk Miras, GMO Başkanı Salih Bostancı, GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın, TÜRKKAPDER Başkanı Zafer Akbulut, TÜRDEF Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Olcay, Türk Loydu delegeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurul Toplantısı,
Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Genel Kurul Divan Başkanı ve üyeleri seçildi. Olağanüstü Genel Kurul zabıtlarını imzalamaları için divana yetki verildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.Melikoğlu yaptığı konuşmada:

"Geçtiğimiz Genel Kurul Toplantımızda, Raportörlük ile ilgili yönetmeliği incelememiz istenmişti. Biz de bu konu üzerinde bir çalışma komisyonu kurduk. Uzmanlar ile işbirliği ile güzel bir yönetmelik hazırlandı. Türk Loydu Vakfı'nın ihtiyaçları doğrultusunda bir çalışma gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. İMEAK Deniz Ticaret Odası ve GİSBİR'e özellikle teşekkür ediyorum. Raportörlüğün adı, "Şirket Koordinasyon Yönetmeliği" olarak değiştirildi. Vizyon ve perspektifi geniş bir tasarım hazırlandı. Herkese destek ve katkılarından mütevellit teşekkürlerimi iletiyorum." ifadelerine yer verdi.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu tarafından değiştirilmesi nedeniyle Genel Kurul'a getirilen Türk Loydu Vakfı Koordinasyon Yönetmeliği'nde atanacak koordinatörün görev ve yetkileri konusu Genel Kurul üyeleri tarafından uzun süre tartışıldı.

Türk Loydu Vakfı Şirket Koordinasyon Yönetmeliği görüşüldü, uzun süre yapılan istişareler sonucunda oy çokluğu ile onaylandı.

Toplantı, dilek ve temenniler ile kapandı.

Kaynak: TURKDENİZ.COM