UZMAR ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü arasında römorkör anlaşması imzalandı

UZMAR ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü arasında römorkör anlaşması imzalandı

28 Mayıs 2020 Perşembe günü Beylerbeyi Üsküdar’da bulunan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ’nde yapılan imza töreni, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşti.

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. A.Noyan Altuğ ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Sn. Durmuş Ünüvar tarafından imzalanan anlaşma çerçevesinde iki adet römorkörün, bir yıl içerisinde teslim edilecek şekilde, önümüzdeki günlerde inşasına başlanacak.

İmza töreni sonrasında UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A.Noyan Altuğ; “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, KEGM’ne römorkörlerimiz hayırlı uğurlu olsun. Bu projede yer almak bizim için onurdur. Beybabamız Kaptan Altay Altuğ’un dediği gibi “Denizden aldığımızı denize veriyoruz. KEGM’ne yapacağımız römorkörler Uzmar için prestij projesidir, YDO ruhundan başlayan Türk denizcilik kültürünü temsil ediyoruz.YDO, Bizleri yedirdi, doyurdu, okuttu. Bizlere iş verdi aş verdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız sayesinde bizler şimdi dünyada sayılı romorkör ve iştekneleri üreten şirketler arasındayız.

Bu römorkörlerleri dünya standartlarında üreterek devletimize dünyadaki en kaliteli römorkörleri yapacağız. Biz UZMAR olarak yaklaşık 30 yıl önce ilk römorkörümüzü Hollanda’dan almıştık. Şimdi Hollanda dahil olmak üzere dünyanın her yerine en yüksek standartlarda römorkörler ihraç ediyoruz. Bu katmadeğeri şimdi gurur verici bu projede kullanacak olmaktan son derece mutluyuz. KEGM sadece römorkör almadı, her zaman hizmetinde olacak bir aile aldı” diye konuştu.