UZMAR, SVITZER ELIZABETH İSİMLİ RÖMORKÖRÜ TESLİM ETTİ...

UZMAR, SVITZER ELIZABETH İSİMLİ RÖMORKÖRÜ TESLİM ETTİ...

Svitzer Elizabeth’in teslim törenine Uzmar ve Svitzer yöneticileri ile çalışanlar katıldı.

adscode

Uzmar Tersanesi tarafından inşa edilen RAstar 3200W serisi, Robert Allan Ltd. dizaynı römorkör, Svitzer yetkililerinin ve misafirlerin katıldığı törenle teslim edildi. Uzmar Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ konuşmasında Uzmar’ın sadece römorkör inşa eden ve ihraç eden bir tersane olmadığını belirterek, “Uzmar olarak entelektüel ve teknik bilgi birikimimizi, sektördeki tecrübemizi ve Türk mühendisliğinin teknoloji ve mühendislik bilgisini de ihraç ediyoruz” dedi.

Gelecek için yatırım yaptıkları ilerici projelerle, düşük emisyona ve karbon izine sahip, çevreci ve sürdürülebilir deniz araçlarıyla dünyada fark yaratmak için çalıştıklarını söyleyen Altuğ, “Teslimini gerçekleştirdiğimiz Svitzer Elizabeth’in de teknolojik donanımı ve denizcilik kabiliyeti sayesinde görev yapacağı limanda hem operasyonel anlamda hem de yenilikçi özellikleriyle hepimizi gururlandıracağından eminiz” dedi.

“İki TRAnsverse römorkörünün inşası için hazırlanıyoruz”

Svitzer Avrupa Bölgesi Teknik Müdürü Erik Mainkvist, “Üç yıl kadar önce Uzmar’dan teslim aldığımız iki römorkörümüz Avustralya limanlarımızda başarıyla hizmet veriyor. Bu süre içerisinde Uzmar Tersanesi’nde inşa edilmiş bir römorkörün Avrupa’da da hizmet edeceği günü iple çektik. Sonunda Svitzer Elizabeth ile bu mümkün oldu. Hizmete başladığında bölgenin en güçlü römorkörlerinden olacak. Uzmar ile Avrupa’da görev yapacak daha fazla römorkör için birlikte çalımayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda sözleşmesini imzaladığımız iki adet TRAnsverse römorkörünün inşasına başlamak için hazırlıkları Uzmar ile birlikte sürdürüyoruz. Umuyorum ki bu işbirliğimiz sayesinde daha birçok projenin başarıyla sonuçlandığına birlikte şahitlik edeceğiz” diye konuştu.

Svitzer COO’su Philip Patenden ise projede yer alan tüm ekiplere teşekkür ederek, gelecekte Uzmar ile başka birçok projede çalışmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Svitzer Elizabeth, hizmet vereceği Liverpool Limanı’na doğru önümüzdeki günlerde yola çıkacak.

Etiket