Kruvaziyer şirket hisselerinde düşüş devam ediyor!

Kruvaziyer şirket hisselerinde düşüş devam ediyor!

Salı günü yolcu gemisi operatörlerinin hisseleri, piyasa öncesinde çoğunlukla düşük işlem gördü. Koronavirüs endişeleri sürüyor.

Disney (NYSE:DIS), mürettebatın tutarsız COVID test sonuçları nedeniyle Disney Dream’in (Disney Rüyası) ilk yolculuğunu erteledi. Gemide sadece mürettebatın bulunduğu ilk deneme bugün yapılacaktı.

Geçen hafta rutin test sırasında yaklaşık 600 kişilik mürettebatın 5’inde pozitif test sonucu çıktı. Hepsi aşılı, asemptomatik ve daha öncesinde negatifti. Mürettebat bir sonraki gün tekrar test edildi ve negatif çıktı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Royal Caribbean (NYSE:RCL), Adventure of the Seas gemisindeki iki yolcunun, rutin test sırasında pozitif sonuç verdiğini ve eve gönderildiğini söyledi.

Royal Caribbean %0,4 düşüş yaşadı.

Endüstrideki durgunluk devam ederken geçen hafta Carnival (NYSE:CCL), geçen hafta 31 Mayıs ile biten çeyrek dönem için 2,03 milyar dolar net zarar raporladı. Daha az ancak bir yıl önce aynı çeyrekte yaşanan 2,38 milyar dolarlık zararın ardından yine de büyük bir rakam.

Şirketin, Pazartesi günü 500 milyon dolara kadar hissenin “piyasadaki en iyi fiyat üzerinden” (at-the-market) arz edileceğini duyurmasından dolayı değer kaybı korkuları üzerine hisseye yönelik hissiyat da zayıfladı.

Carnival %1,4 değer kaybetti. Norwegian Cruise (NYSE:NCLH) ise %0,2 düşük işlem gördü.

Kaynak: tr.investing.com