MISIR, SÜVEYŞ KANALI'NDAN GEÇEN YÜKLÜ HAM PETROL TANKERLERİNİN GEÇİŞ ÜCRETLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

MISIR, SÜVEYŞ KANALI'NDAN GEÇEN YÜKLÜ HAM PETROL TANKERLERİNİN GEÇİŞ ÜCRETLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Yapılan açıklamada, her iki yönde transit geçiş yapan balast ham petrol tankerleri ve petrol ürünleri tankerlerinin normal transit aidatlarının %5'i oranında ek ücret ödemeleri gerektiği belirtildi.

Mısır Süveyş Kanalı Otoritesi, kanaldan her iki yönde transit geçen yüklü ham petrol tankerleri ve petrol ürünleri tankerlerinden alınan transit aidatlarının %15'ine geçici olarak değiştireceğini açıkladı.

Her iki yönde transit geçiş yapan balast ham petrol tankerleri ve petrol ürünleri tankerlerinin normal transit aidatlarının %5'i oranında ek ücret ödemeleri gerektiği belirtildi.

Yüklü ve balast sıvılaştırılmış petrol gaz tankerleri, kimyasal tankerler ve diğer sıvı dökme tankerlerden alınan ek ücret de normal transit aidatlarının % 20'si olarak değiştirilecek.

Kanal'dan her iki yönde geçen yüklü ve balast kuru dökme yük gemilerinden alınan ek ücreti normal transit aidatlarının %10'u olarak değiştireceğini, diğer gemilerden alınan ek ücretin ise %14 olarak değiştirildiğini açıkladı.

Kanal otoritesi tarafından yapılan açıklamada: "Bu ek ücretler geçici ve denizcilik endüstrisi piyasa koşullarına göre değiştirilebilir veya iptal edilebilir." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM