MSC, DEPREM BÖLGESİNE 5 BİN KONTEYNERLİK KENT KURUYOR

MSC, DEPREM BÖLGESİNE 5 BİN KONTEYNERLİK KENT KURUYOR

Deprem bölgesindeki acil barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik en büyük desteklerden biri dünyanın en büyük denizcilik şirketlerinden biri olan MSC’den geldi.

adscode

Türkiye’deki şirketleri aracılığıyla tüm lojistik faaliyetlerini deprem bölgesine yardım için seferber eden MSC Grup, konteyner kent kurulması amacıyla kamu kurumlarına toplamda 5 bin adet konteyneri tahsis etti.

MSC Grubu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

Kahramanmaraş merkezli ve 10 çevre ili art arda sarsan deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü yaşıyoruz. Deprem bölgelerinde ihtiyaçların karşılanması için devlet kurumları ile koordineli olarak çalıştığımızı bildirmek isteriz. Bu kapsamda, İçişleri Bakanlığı, Tekirdağ Valiliği ve AFAD ile koordineli olarak konteyner kent kurulması amacıyla, Adıyaman, Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş illerimize 1.250’şer adet, toplamda 5 bin adet konteyner tahsis edildi.” Diğer yandan, Tekirdağ Valiliği ve AFAD’ın yönlendirmesiyle enkaz çalışmalarında kullanmak üzere belediye iş makinesi, MEDLOG low-bed aracıyla Hatay’a ulaştırılmak üzere dün gece yola çıktı. Valiliğe ulaştırılan yardımlar da MSC’nin konteynerlerine grup şirketlerinden Medlog’un araçlarına yüklenerek Kahramanmaraş’a gönderildi. Afetin ilk gününden itibaren tahsis ettiği konteyner ve araçlara ek olarak MSC Grubu, yardımları ulaştırmak için demiryolunu da kullanmaya başladı. AFAD’ın talebi üzerine, Tekirdağ Valiliği organizasyonuyla toplanan yardım malzemeleri MSC’nin sağladığı 18 konteynere yüklenerek bugün Medlog Tekirdağ İstasyonu’ndan yola çıktı. İskenderun Sarıseki’de bulunan Medlog deposuna indirilen yükler, burada AFAD’ın yönlendirmesiyle yine Medlog TIR’ları ile ihtiyaç duyulan bölgelere sevk ediliyor."

Kaynak: Ekonomim