SEKTÖRÜN NABZI "TÜRKİYE DENİZCİLİK ZİRVESİNDE" ATACAK...

SEKTÖRÜN NABZI "TÜRKİYE DENİZCİLİK ZİRVESİNDE" ATACAK...

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın öncülüğünde ikinci kez düzenlenecek olan Türkiye Denizcilik Zirvesi, 01 - 02 Temmuz 2022 tarihlerinde Tersane İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Kabotaj Bayramı kutlamaları ile başlayacak olan zirvede, Mavi Vatanımızın mevcut gücü ve potansiyelini göz önüne alarak, denizcilikte yaşanan jeopolitik gelişmeler, Türk denizcilik sektörünün ve deniz yapıları altyapısının geliştirilmesi, bu alt yapıların lojistik odağında sahip olduğu önem ve gemi insanı istihdamına ilişkin atılan adımların neler olduğu zirvemizin ana temalarını oluşturacak.

Sektör paydaşlarının karşılıklı bilgi alışverişinin ve ilişki ağlarının geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlenecek olan zirvede, yerli ve yabancı binlerce katılımcının tek bir çatı altında oturumlar, keynote konuşmaları, deneyimsel uygulamalar ile zenginleştirilmiş içerik ve metodolojilerle bir araya getirilmesi hedefleniyor.

TÜRK DENİZCİLİK SEKTÖRÜ VİZYONU: TÜRK FİLOSUNUN GELİŞTİRİLMESİ başlıklı panelde;

-  Küresel Ticaret Hacmindeki Gelişmeler
-  Türkiye Deniz Taşımacılığı Hacmindeki Gelişmeler
-  Deniz Ticaretindeki Teşvikler
-  Dünya Deniz Taşımacılığı ve Dünya Filosu
-  Türk Filo Hedefleri
- Türk İç Su Yolları ve Deniz Ticaretinde Kullanılan Politikalar konuları tüm yönleriyle katılımcılar ve kamuoyuyla paylaşılacak.

Moderatörlüğünü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Eski Müsteşarı Özkan Poyraz’ın yapacağı panele; Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Gelir Yönetimi Daire Başkanı Kamil Özkan, BDDK Uygulama İl Daire Başkanı Yavuz Albayrak, Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Ümit Recep Uğur, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve Güngen Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güngen katılacak.

Panel; 1 Temmuz Cuma günü saat 15.00’de başlayacak.

Türkiye Denizcilik Zirvesi 1-2 Temmuz Tarihlerinde Tersane İstanbul’da gerçekleştirilecek. Denizcilik sektörünün önde gelen isimleri düzenlenecek panellerle sektörün tüm sorun, öneri ve çözüm yolları hakkında değerlendirmelerde bulunacak.

TURKDENİZ.COM