TÜRK FİLOSUNUN GELİŞTİRİLMESİ, TÜRKİYE DENİZCİLİK ZİRVESİ'NDE TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINACAK

TÜRK FİLOSUNUN GELİŞTİRİLMESİ, TÜRKİYE DENİZCİLİK ZİRVESİ'NDE TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINACAK

1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Denizcilik Zirvesi sektör ile ilgili birçok önemli panele ev sahipliği yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yapacağı Zirve’de  'Türk Denizcilik Sektörü Vizyonu: Türk Filosunun Geliştirilmesi', 'Gemi İnsanı İstihdamı: MLC Sözleşmesinin Etkileri', 'Lojistik Odağında Deniz Yapıları Altyapısı' ile 'Jeopolitik Gelişmeler ve Mavi Vatan' olmak üzere dört ana oturum gerçekleştirilecek.

Türkiye Denizcilik Zirvesi’nin ilk ana oturumunda Moderatörlüğünü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Eski Müsteşarı Özkan Poyraz’ın yapacağı  'Türk Denizcilik Sektörü Vizyonu: Türk Filosunun Geliştirilmesi' konusu tüm detaylarıyla masaya yatırılacak.

Saat 15:00'da başlayacak oturuma; İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı ve Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Çakır, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Gelir Yönetimi Daire Başkanı Kamil Özkan, BDDK Uygulama İl Daire Başkanı Yavuz Albayrak, Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Ümit Recep Uğur ve Güngen Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güngen’in konuşmacı olarak katılacak.

'Türk Denizcilik Sektörü Vizyonu: Türk Filosunun Geliştirilmesi' başlıklı oturumda;  Küresel Ticaret Hacmindeki Gelişmeler,  Türkiye Deniz Taşımacılığı Hacmindeki Gelişmeler,  Deniz Ticaretindeki Teşvikler, Dünya Deniz Taşımacılığı ve Dünya Filosu,  Türk Filo Hedefleri, Türk İç Su Yolları ve Deniz Ticaretinde Kullanılan Politikalar konuları tüm yönleriyle katılımcılar ve kamuoyuyla paylaşılacak.