YENİ TİTANİK FACİASI YOLDA! BİLET SATIŞLARI YENİDEN BAŞLADI...

YENİ TİTANİK FACİASI YOLDA! BİLET SATIŞLARI YENİDEN BAŞLADI...

Titanik faciası üzerinden daha 1 hafta geçmişken turu düzenleyen şirket Ocean Gate yeni bilet satışlarına başladı.

adscode

Geçtiğimiz hafta yaşanan ve facia ile sonlanan Titanik gezisinde toplamda 5 kişi hayatını kaybetti. Denizaltıyı arama çalışmaları yaklaşık 3,5 gün sürdü ve en sonunda denizaltının enkazına ulaşıldı. 2 pilot 1 tur rehberi ve 2 turistin öldüğü kazanın sebebi olarak Titan denizaltısının derindeki basınca dayanamayarak patlaması olduğu belirtildi.

Titan denizaltısının dünyada tek özellikte olduğu ve tek bir tuş ile dalışa geçtiği anlatılan aracın içerideki mürettabata toplamda 4 gün yetecek kadar oksijen depoladığı biliniyordu. Ancak maalesef mürettebatın sorunu oksijen değil basınç etkisiyle yaşanan patlamadan kaynaklı oldu. Denizaltı içerisinde bulunan 5 kişinin patlama esnasında hayatını kaybettiği raporlara kaydedildi.

Biletler 250 bin dolardan satışa sunulmuş durumda. Titanik’i keşfedin isimli tur 8 gün 7 gece kapsamında enkaz keşfi, açık okyanusta yelken turu, derin okyanus gezilerini kapsıyor.

Birçok kullanıcı olayın acısı dinmemişken turların tekrar başlamasına ve bilet satışının devam etmesine tepkili. Ocean Gate firmasıysa konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadı. Müşteri gözünden bakarsak 2. Titanik faciası ardından kaç kişi bu denizaltı turuna katılmak ister orası da olayın diğer bir boyutu.

HABERİN KAYNAĞI: SHIFT DELETE NET