Turizm

Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarı açıldı

Turizm sektörü, uzun bir aranın ardından 14. Travel Turkey İzmir Dijital ile fuarcılığa “merhaba” dedi.

Antalya’nın Kleopatra Plajı dünya sıralamasına girdi

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Kleopatra Plajı, bu yılın Avrupa’nın en iyi plajları listesinde 22. sırada yer alması sevinçle karşılandı.

Setur Marina, “Güvenli Turizm Sertifikası’ aldı

Korona virüs salgınında ziyaretçilerin turistik tesislerde hijyenik bir ortamda konaklamasını sağlayan Güvenli Turizm Sertifikası’nı, marina sektöründe Türkiye’de ilk alan ‘Setur Marinaları’ oldu.

Denize giren turist balık tutmayacak, balık tutan turist denize giremeyecek!

'Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı'nın yeni düzenlenmesiyle günübirlik tekneyle denize açılan turistler tekne turlarında denize girecekse balık tutamayacak, balık tutacaksa da denize giremeyecek.

MSC Cruises, filonun 18. gemisini teslim aldı

MSC Cruises tarafından yaptırılan MSC Virtuosa teslim alındı.

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili 3 renge büründü

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili büründüğü 3 farklı renkle görsel şölen sundu.

Rus turistlerin deniz aşkına sağanak yağış da engel olamadı

Antalya’da öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış Rus turistlerin denize girmesine engel olmazken, balık sevdalıları da sağanak yağışa aldırmadan oltasını kapıp sahile geldi.

Antalya’da deniz suyu, hava sıcaklığının iki katına çıktı

Hava sıcaklığının 8 dereceye düştüğü Antalya’da, kısıtlamadan muaf tutulan bazı turistler, Konyaaltı Sahili’ne gelerek sıcaklığı 18 derece ölçülen denize girdi.

Antalya'da tur tekneleri yeni sezona hazırlanıyor

Antalya’da her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan tur tekneleri yeni sezona hazırlanıyor. Bakım için karaya çekilen tur teknelerinde hummalı çalışma devam ediyor.

Turizmciler her şeye rağmen yeni sezondan umutlu

Kuşadası Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı, Belediye Meclis Üyesi ve Turizmci Fahrettin Çiçek, 2021 turizm sezonunu değerlendirdi. 2020 turizm sezonunun salgın nedeniyle zorlu bir süreç yaşattığına