2. ULUSLARARASI GEMİ VE DENİZ TEKNOLOJİSİ KONGRESİ BAŞLADI...

2. ULUSLARARASI GEMİ VE DENİZ TEKNOLOJİSİ KONGRESİ BAŞLADI...

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Gemi ve Deniz Teknolojisi Kongresi başladı.

Kongrede açılış konuşmasını yapan Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Salih Bostancı, 2.’si düzenlenen ‘Uluslararası Gemi ve Deniz Teknolojisi Kongresi’nin önemine değindi.Bostancı, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"DÜNYAMIZ, DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN ÇEVRE DUYARLILIĞI KONUSUNDA CİDDİ UYGULAMALARA GEÇİYOR"

"Denizcilik endüstrisinde, önemli adımlara imza attık. Uluslararası çalışmalarımız devam ediyor. Sektörümüzün gelişmesi için; elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hedefimiz, çalışmalarımızı her anlamda uluslararası boyutlara taşımak.

Dünyamız, “denizcilik sektörünün çevre duyarlılığı” konusunda ciddi uygulamalara geçiyor ve bu durum sektör paydaşlarını etkisi altına alıyor. 

Pandemi süreci, bize şunu gösterdi; durağan hâle gelen dünyada, deniz taşımacılığı olmadan hiçbir şey yürümez. Günümüz dünyasında, dijitalleşmenin de çok iyi boyutlara gelmesiyle, buna uyum sağlamanın gerekliliği her geçen gün daha da ön plana çıkıyor. Bizlerin de bireysel olarak, sorumluluk almamız gerekiyor. Bu konulara, önceden dikkat edilmiyordu. 

Şu an da ise; tek hedef çevreye duyarlı bir topluluk. Yeşil ve Akıllı Deniz Endüstrisi başlığında oluşturulmuş bu kongrenin, çözüm önerilerine destek vereceğini düşünüyoruz. 

Bizlere bu kongre sürecinde, destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum."

Kaynak: TURKDENİZ.COM