BEYKOZ DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ İFTAR YEMEĞİ DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURDU

BEYKOZ DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ İFTAR YEMEĞİ DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURDU

Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği’nin (BEDEMED), geleneksel iftar yemeği, denizcilik sektörünü bir araya getirdi.

Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği’nin (BEDEMED), geleneksel iftar yemeği, 20 Nisan 2022 Çarşamba akşamı, Sabancı Öğretmenevi Anadolu Hisarı Tesisleri’nde yapıldı. 

Düzenlenen iftar yemeğine, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Kaptanoğlu, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç, İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Öztürk ile diğer sektör temsilcileri ve mezunlar katıldı. 
İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, iftar yemeği sonrası bir konuşma gerçekleştirdi.

Pandemi sürecinin etkisinin ardından Ramazan Ayı'nın getirmiş olduğu birlik ve beraberlik mesajını vurgulayan Kıran: tdm:


"2 yıldır pandemi sürecinin etkileri ile uğraşıyoruz. Çok zor zamanlardan geçtik. Ancak, yavaş yavaş bu süreci de atlatacağız. Ramazan ayının bereketi, birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor. Bu etkinliklerde yüzlerinizin gülüyor olduğunu görmek bizlere mutluluk veriyor." açıklamalarına yer verdi.


Rusya-Ukrayna Savaşı'nın getirmiş olduğu krize de değinen Kıran:

"Ne yazık ki, bu güzel ayda bunları konuşmak istemezdik. Ancak, Rusya-Ukrayna krizi günden güne büyüyor. Ve bu durumun önüne geçmek şuan bir hayli zor. Karadeniz'deki ticareti son derece olumsuz etkileyen bu krizin bir an önce bitmesini diliyoruz." dedi.İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu daha sonra, aynı tesiste düzenlenen bir başka iftar programına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile bir araya gelerek, görüşme yaptı.

Kaynak: TURKDENİZ.COM