ÇİN, DÜNYANIN İLK 5G YOLCU GEMİSİNİ TESLİM EDECEK...

ÇİN, DÜNYANIN İLK 5G YOLCU GEMİSİNİ TESLİM EDECEK...

Çin'de inşa edilen büyük yolcu gemisi, aynı zamanda dünyanın ilk 5G yolcu gemisi, "Adora Magic City" olarak adlandırılacak. Geminin bu yıl içinde teslim edilmesi bekleniyor.

adscode

Cuma günü Shanghai'da, Kültür ve Turizm Bürosu tarafından düzenlenen bir etkinlikte açıklanan ayrıntılara göre, 'Adora Magic City', Doğu ve Batı kültürlerini kusursuz bir şekilde harmanlayan benzersiz ve sürükleyici bir gemi yolculuğu deneyimi sunmayı amaçlıyor. Cruise Technology Development Co., Ltd. (CCTD) ve China State Shipbuilding Corporation (CSSC) tarafından tasarlanıp inşa edilen, 323,6 metre uzunluğundaki ve brüt tonajı 135 bin 500 ton olan yolcu gemisi, 5 bin 246 yolcuyu ağırlayabiliyor.

Geminin başarılı bir şekilde teslim edilmesinin ardından, Shanghai ana limanı ile komşu ülkeler arasında bir dizi uluslararası rota başlayacak.

Ayrıca, Çin ile diğer ülkeler arasındaki kültürel alışverişi geliştirmek için orta ve uzun vadeli rotalar başlatılacak.

5G YOLCU GEMİSİ

China Telecom ile ortak olan inşaat ekibi, 'Adora Magic City'ye 5G bağlantısı getirecek.

Yolcu gemisi, gelişmiş kablosuz iletişim teknolojisi ile donatılacak ve yolculara karadakiyle aynı ağ deneyimini yaşatmak için bir Wi-Fi 6 ve mobil 5G ağı mevcut olacak.

CSSC Carnival Cruise Shipping'in genel müdürü Chen Ranfeng, 'Kruvaziyer endüstrisinin 5G pazarında ilk hamle avantajını yakalayarak, deniz seyahati sektöründe dijital iletişim için yeni bir standart belirlemeyi umuyoruz.' diye belirtti.

China Telecom'un Shanghai şubesinden Gong Bo, 'Misafir deneyimini daha da geliştirmek ve ortaklaşa yüksek kaliteli geliştirmeyi teşvik etmek için ağ iletişimi, dijital yüksek çözünürlüklü, AR/VR ve diğer içerik hizmetlerine odaklanacağız.' dedi.

HABERİN KAYNAĞI: Criturk.com