GİSBİR VE GİSAŞ YANGINLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

GİSBİR ve GİSAŞ Muğla’da orman yangınına müdahale eden ekiplerin söndürme faaliyetlerine yardımcı olmak amacıyla birçok malzemeyi yetkililere teslim etti.

Ülkemizin farklı noktalarında çıkan orman yangınları hepimizin ciğerini yaktı. Yangınları söndürmek için canını ortaya koyan vatandaşımız hayatını kaybetti.

Teknik ölçümlerin devam ettiği yangınlarda ilk belirlemelere göre 60 bin hektarlık alan kül oldu. 15 bin dekar tarım alanı yandı. 33 bin hayvan öldü.

Türkiye'nin Akdeniz ve Ege kıyılarında süre gelen orman yangınlarının yaralarını sarmak için devlet kurumları, vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, şirketler ve yediden yetmişe herkes tek yürek oldu.

Ülkemizin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve sosyal sorumluluk projelerine her fırsatta büyük destek veren GİSBİR ve GİSAŞ da yerel yönetimler ile koordineli bir şekilde bölgeye yardım ve desteklerini ulaştırıyor.

Yangınların başladığı ilk andan itibaren teyakkuzda olan GİSBİR ve GİSAŞ Muğla'da yangına müdahale eden ekiplerin yangın söndürme faaliyetlerine yardımcı olmak amacıyla birçok malzemeyi yetkililere teslim etti.

GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Vurgun, ihtiyaçları tespit edip kısa sürede organize olduklarını belirtiyor.

Kaynak: GİSBİR TV