Konteynerler limanlardan artık böyle taşınacak!

Konteynerler limanlardan artık böyle taşınacak!

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) ve Amerika'nın Hyperloop Ulaşım Teknolojileri (HyperloopTT), konteynerleri limanlardan iç noktalara taşımanın yeni bir yolunun detaylarını paylaşacak.

Konteynerle taşınan malların yüzlerce kilometre boyunca yüksek hızda taşınmasını mümkün olacak. Sistem, trafik veya çevresel etkiler olmaksızın kapalı bir çalışma ortamında günde 2.800 konteynere kadar nakliye yapabilecek. 

HyperPort taşıma kapsülleri, iki adet 20 fit veya bir adet 40 veya 45 fit standart veya yüksek küp konteyner taşıma kapasitesine sahip olacak.

HyperloopTT CEO'su Andres De Leon: “Yolcu sistemlerimizle aynı temel teknolojiyi kullanan HyperPort, tedarik zincirlerini geleceğe hazırlayabilir ve aynı anda liman bölgelerinin yükünü hafifletebilir” şeklinde konuştu.

Şu anda geliştirilmekte olan diğer nakliye döngüsü konseptleri arasında Dubai merkezli DP World ile California merkezli Virgin Hyperloop arasındaki bir ortaklık olan DP World Cargospeed yer alırken, Elon Musk'ın iki şeritli gemi taşıma kapasitesine sahip 6,4 m genişliğinde bir tünel konsepti geliştirdiğini açıklamıştı.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM