MOL, AÇIK DENİZ RÜZGAR ÇİFTLİKLERİNDEKİ BAKIM ÇALIŞMALARI KONUSUNDA HAMLELER YAPIYOR...

MOL, AÇIK DENİZ RÜZGAR ÇİFTLİKLERİNDEKİ BAKIM ÇALIŞMALARI KONUSUNDA HAMLELER YAPIYOR...

Mitsui OSK Lines (MOL), Japon açık deniz rüzgâr sektörüne hizmet edecek modül taşıyıcının inşası için Taizhou Sanfu Ship Engineering ile sözleşme imzaladı.

adscode

13.000 DWT'lik yeni inşa geminin, JFE Engineering ile yapılan bir sözleşme kapsamında, Japonya'daki şantiyelere açık deniz rüzgâr türbini temelleri göndermek üzere 2026 baharında teslim edilmesi planlanıyor.

Gemi yaklaşık 150 metre uzunluğunda olacak ve MOL Drybulk'un yönetimi altında MOL Coastal Shipping tarafından işletilecek.

Japon denizcilik devi, rüzgar türbini bileşenlerine yönelik iç talebin artışını beklediğini söyledi.

Şirket, mürettebat transfer gemileri ve operasyon birimleri de dahil olmak üzere çeşitli segmentlere yaptığı yatırımlarla Asya'daki açık deniz rüzgar işini kademeli olarak büyütüyor.

Asya'daki ilk Servis Operasyon Gemisi (SOV) olan TSS Pioneer'ı, Ørsted tarafından işletilen Tayvan açıklarındaki bir açık deniz rüzgâr çiftliğine konuşlandırdılar.

MOL, temel konaklama imkânlarının ötesine geçerek hem işlevselliğe hem de refaha öncelik veriyor.

MOL tarafından işletilen TSS Pioneer gemisi de teknisyenleri ve malzemeleri açık deniz rüzgâr türbinlerine güvenli bir şekilde taşımak için ileri teknoloji ve uzmanlık kullanıyor.

Titreşim azaltıcı özellikler ve dinamik konumlandırma sistemi ile donatılan gemi, denizde verimli operasyonlar sağlıyor.

MOL, açık deniz rüzgâr santrali bakımında insan katılımının ve teknisyen konforunun öneminin farkında. 

Sürdürülebilirliğin inşaatın ötesine geçtiğini anlıyor ve uzun vadeli kullanılabilirlik sağlama ihtiyacını vurguluyor.

İleriye dönük bir yaklaşımla, okyanusun potansiyelini ortaya çıkarmaya ve yenilenebilir enerjinin istikrarlı bir şekilde tedarik edilmesine katkıda bulunarak gerçekten sürdürülebilir bir dünyayı teşvik etmeye çalışıyor.

TÜRK DENİZ MEDYA