ORAS DENİZCİLİK, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU...

ORAS DENİZCİLİK, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU...

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kampüsü Denizcilik Kulübü tarafından organize edilen Kariyer Günleri'ne Oras Denizcilik de konuk oldu.

Organizasyon, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kampüsü Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

ORAS Denizcilik adına İnsan Kaynakları Müdürü Timur Kızılbudak ve Kalite Müdürü Gökhan Çakıcı öğrenciler ile bir araya geldi.

Oturumun başında, Timur Kızılbudak ve Gökhan Çakıcı şirket hakkında öğrencilere detaylı bir sunum yaptı.


Gemilerdeki stajyer konusunun önemine değinen Timur Kızılbudak:

"Stajyer konusunda, okul ayrımı yapmaksızın tüm öğrencilere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tek temennimiz, gemide stajyer olarak görev yapacak öğrencilerin işini severek yapıyor olması ve bunu bizlere gösterebilmesi. Kademe kademe ilerlediği süreçte öğrencilerin kendini geliştirebildiğini görmek bizleri mutlu ediyor.


Sektör geleceğinin mimarı olacak öğrenciler ile bu tip etkinliklerde bir araya gelmek bizler için gurur verici. Tüm öğrencilerimizin, denizciliğe dair merak ettiklerini yanıtlamaya şirket nezdinde her zaman hazırız." ifadelerini kullandı.

Gemilerdeki emniyet konusunu öğrencilerin ilgisini çekmek amacıyla "Gemilerde Staj Yapacak Öğrencilerin Emniyeti" başlığıyla yorumlayan Gökhan Çakıcı:

"Stajyerlik dahi olsa gemi içerisindeki emniyetiniz için uyulması gereken kurallar var. Kaza risklerinin en aza indirgenmesi konusunda üzerimize düşen her şeyi fazlasıyla yapıyoruz. Özellikle aldığımız önlemlerden biri de personelin gemiye gitmeden önce emniyet eğitiminin şirket bünyesinde yapılmasının sağlanması gibi bilinçlendirme politikaları izliyoruz. 
Öğrenciler sektörümüzün geleceği. Sizlerden tek ricam, bir şeyi sormaktan, doğrusunu öğrenmekten çekinmeyin. Öğrenmeyi ve araştırmayı asla bırakmayın. Çünkü denizcilik sektörü, kendini geliştiren ve yetiştiren kişilere her zaman ihtiyaç duyar." açıklamalarına yer verdi.


Denizcilik Kulübü Yönetim Kurulu adına Ali Kaan Tür tarafından ORAS Denizcilik'e hatıra objesi takdim edildi.
Etkinlik, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM